6 rodzajów uwięzionych emocji

Ile rozróżniamy rodzajów uwięzionych emocji? Czym one się od siebie różnią? W jakich fazach naszego życia powstają? Czy zawsze są nasze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Uwiezione emocje

Ogólnie mówiąc uwiezione emocje są wibracjami, czyli energią, która nie opuściła naszego ciała tak, jak powinno się to stać podczas normalnego procesu jej przetwarzania.

Każdy z nas potrzebuje emocji, aby móc normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Emocje spełniają najróżniejsze zadania. Ich zakres sięga od pozytywnych do negatywnych emocji. Pozytywne emocje pozwalają nam się cieszyć życiem i wspierają nas w nim. Nie każdy jednak wie, że również negatywne emocje pomagają nam. Jednak dzieje się to w inny i mniej oczywisty sposób. Dzięki nim możemy rozpoznać, że coś się z nami nie zgadza i w ten sposób zacząć szukać drogi do wyjścia z obciążającej nas sytuacji. Są swoistym drogowskazem do wyjścia z pułapki.

Jednak negatywne emocje w pełni zasługują na swoją nazwę, ponieważ potrafią one nam zaszkodzić i obniżyć ogólny poziom naszej wibracji. To właśnie negatywne emocje więzimy i wtedy szkodzą one nam długoterminowo wpływając na nasze zachowanie, na nasze relacje z naszym otoczeniem i na nasze zdrowie.

Przeciętny dorosły człowiek nosi w sobie około 1.000 uwięzionych emocji. Do opisania ich całokształtu używa się terminu „bagaż emocjonalny”.

Rodzaje uwięzionych emocji

Rozróżniamy 6 rodzajów uwięzionych emocji:

  1. Emocje przed poczęciem

    Są to emocje, które przeżyliśmy jeszcze przed naszym poczęciem i które zostały uwięzione na poziomie naszej duszy.
  1. Emocje odziedziczone

    Są to emocje, które zostały uwięzione przez naszych przodków i przekazane nam podczas procesu poczęcia. Konkretnie oznacza to, że otrzymujemy wtedy od naszego ojca lub naszej matki uwięzioną emocję, która nie jest nasza, ale oddziałuje ona na nas tak, jak nasze emocje własne. Ciekawostką jest to, że nasi rodzice również mogli odziedziczyć tą emocję od swoich rodziców. W ten sposób emocje potrafią być dziedziczone przez kilka lub kilkanaście generacji. Podczas oczyszczania tego typu emocji proces działa na wszystkie generacje i uwieziona emocja uwalniania jest również u naszych przodków. Dodatkowo likwidując tą emocję u nas zapobiegamy dziedziczeniu jej na następne pokolenia, czyli nasze dzieci, wnuki, etc.
  1. Emocje prenatalne

    Są to emocje, które uwięziliśmy podczas naszego pobytu w łonie matki po poczęciu, czyli podczas ciąży. Bardzo często zdarza się, że przejmujemy te emocje od matki. Ale możliwe jest też, że płód przepracowuje i uwięzia własne emocje.
  1. Emocje własne

    Są to emocje, które sami uwięziliśmy podczas naszego życia. Normalny proces przetwarzania emocji składa się, w bardzo dużym uproszczeniu, z następujących trzech części:

    – Wystąpienie bodźca,
    – stworzenie emocji
    – oraz jej przepracowanie

    Ostatnia część powinna zakończyć się uwolnieniem emocji, czyli opuszczeniem naszego ciała przez emocję. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy ten proces zostaje zakłócony lub przerwany. Wtedy emocja pozostaje z nami i jest przez nas uwięziona.    
  1. Emocje przejęte

    Są to emocje, które zostały stworzone przez inną osobę i zostały przejęte oraz uwięzione przez nas w naszym ciele. Podobny mechanizm działa w przypadku emocji odziedziczonych. Przejmujemy emocje, które nie są nasze, a mimo tego oddziałują one na nas, jakby były naszymi własnymi emocjami. Różnica polega na tym, że emocje przejęte pochodzą z tego życia oraz że mogą pochodzić od każdej innej osoby, a nie tylko od naszych rodziców.  
  1. Emocje współdzielone

    Są to emocje, które powstały w skutek tego samego bodźca, który wystąpił w tym samym czasie i w tej samej sytuacji u dwóch lub więcej osób. Podobnie jak w przypadku emocji odziedziczonych, oczyszczenie tego typu emocji u jednej osoby uwalnia wszystkie tą emocję u wszystkich osób, z którymi ją współdzielimy.  

Oczyszczanie za pomocą Kodu Emocji

Metoda Kodu Emocji umożliwia skuteczną identyfikację, uwolnienie i oczyszczenie wszystkich powyższych rodzajów uwięzionych emocji. W razie pytań lub chęci przeprowadzenia sesji Kodu Emocji chętnie służę pomocą i proszę o kontakt.